V majhni hiši je veliko prijateljev

Iskrica

  • Narastek
    Deklica sprašuje vzgojiteljico, kaj je za kosilo. Vzgojiteljica odgovori: Rižev narastek. Deklica reče: Jaz imam rada rižolastek.

Obisk

1340376
Users Today : 9
Users Yesterday : 16
Users Last 7 days : 202
Users Last 30 days : 1046
Users This Month : 921
Total Users : 1340376
Your IP Address : 216.73.216.209
  • V mesecu maju so otroci Antonovega vrtca imeli kolesarske dneve. Najmlajši otroci in otroci srednje skupine so ga izpeljali kar pred vrtcem. Svoja prevozna sredstva so predstavili, si nadeli obvezno opremo – čelado in se pognali na premagovanje različnih ovir. Otroci mlajše skupine so si med seboj svoja vozila obvezno morali tudi zamenjati, saj so jim bili všeč različni poganjalci – traktorji drugih otrok. Srednja skupina pa se je že preizkusila v različnih ovirah, vožnji po črtah in narisani cesti, ob upoštevanju prometnih znakov in pravil. Igrali so se tudi igrico Semafor. Otroci starejše skupine so se letos odpravili na kolesarsko pot na Jesenovec. Vozili so v koloni drug za drugim, se pazili med seboj in na ostali promet na cesti. Otroci pravijo, da so se imeli super! Vzgojiteljice menimo, da so otroci izkazali svoje spretnosti z različnimi vozili več kot odlično. Kot vsako leto so bili kolesarski dnevi posebni dnevi za otroke našega vrtca.
    Tinkara Bešter

  • Letovanje na Bledu

    Z otroki starejše skupine smo od 5. 6. do 7. 6. 2013 letovali na Bledu.

    Bilo je lepo in nepozabno, otroci pa so svoje vtise strnili takole:

    TONKA: Najprej smo se peljali s takim vlakom, ki vozi po tirnicah. Na Bledu smo se vozil s cestnim vlakom, to je tak vlak na gume.

    MIHA M.: Men je blo všeč na gradu. Videl smo zmaja. Bil je zelen, pa špičast rep je imel, rdeče oči, bruhal je tud ogen.

    VALENTINA: Ko smo prišli v bazen smo oblekel kopalke, poj smo pa šli pod tuš. Pol smo pa dal gor rokavčke in šli plavat. Super je blo k smo vsi šli v jakuzi.

    ANJA: Sami smo si napihnil rokavčke. Pa sami smo oblekel povšter, pa rjuho smo dal čez jogi, pa deko v oblačilo.

    Sami smo si postlal postelje.

    INES: Všeč mi je bilo na igralih. Drsal smo se po toboganu in plezal smo na grad.

    LUCIJA: Igral smo se na gradu. To je bil lesen grad na drug stran jezera.

    Pelal smo se tud z ladjico,

    ki ji je blo ime Lara. Ladjica je imela streho.

    ŽIGA: Peljal smo se z ladjo, tako k se ji reče pletna. Videl smo otoček sredi jezera. En stric je imel v rokah vesla, pa nas je peljal na drug konc jezera.

    DOMEN: Jedel smo dober sladoled. V hišo smo prišli na kosilo. Poj so pa punce spale v veliki sobi, fantje pa v manjši. Imel smo tud kino, pa smo si pogledal eno risanko.

    AJDA: Spali smo pri nunah. Z enimi puncami, ki hodjo v šolo za vzgojiteljice smo se na vlaku šli jon marion, pa vprašali sta kaj smo delal na Bledu.

    VID: Vozili smo se tud z cestnim vlakcem, tak ki ima gume. Videli smo majhne labode in račke. Dali smo jim kruh.

    Damijana Leben

     

Podatki

Antonov vrtec
Škovine 1
4228 Železniki

Tel.: 04 510 25 00
GSM: 041 63 10 93
antonov.vrtec(at)rkc.si

Vodstvo

Direktor

Tine Skok


Ravnateljica

Nežka Čufar

Odpiralni čas

Od ponedeljka do petka
od 5:30 do 15:30 ure.

Iskanje