• S kombijem smo se odpeljali v Ljubljano, kjer smo si ogledali hišo eksperimentov. Videli smo veliko različnih eksperimentov, ki so otroke navdušili, še posebej, ker so jih lahko preizkusili. Eden izmed teh je bil, da si ležal na žebljih. Seveda je to nekaj zelo posebnega in premagati strah je pogumno dejanje.

Nato smo se odpeljali proti Škofji Loki, kjer smo tudi izstopili. Povzpeli smo se na Loški grad. V njem je bilo veliko stvari, zelo zanimive so bile nagačene živali, stare postelje, zibke, krožniki, omare, orodje, ki so ga včasih uporabljali, tepih na katerem je bila Marija, kip Janeza Nepomuka, ki je zavetnik mostov ter dvorana z zlatimi dražgoškimi oltarji, kjer so tudi poroke. Polni novega znanja ter zabavnih vtisov smo se odpravili nazaj proti našemu vrtcu.

Špela Rihtaršič

• Izlet bodočih šolarjev