V majhni hiši je veliko prijateljev

Iskrica

  • Termomat
    Vzgojiteljica naroči deklici, naj gre k drugi vzgojiteljici po termometer. Deklica pride do nje in reče: »Prosim, če mi daš termomat.«

Obisk

1312046
Users Today : 7
Users Yesterday : 24
Users Last 7 days : 185
Users Last 30 days : 718
Users This Month : 159
Total Users : 1312046
Your IP Address : 3.235.60.197

Lutkovna predstava: Zgodba o dveh kozah

V petek, 20. 10. 2023, je bil za Antončke prav poseben dan, saj smo gostili gledališče Makarenko z Jesenic. Ogledali smo si lutkovno predstavo z naslovom Zgodba o dveh kozah. Vsi otroci, od najmlajših do najstarejših, so bili navdušeni. Med predstavo sta lutkarja otroke veliko vključevala v samo dogajanje in ker smo zgodbo prej kar nekajkrat prebrali v vrtcu, so otroci o njej veliko vedeli. Z veseljem smo spremljali predstavo in nestrpno čakali, kaj vse se bo zgodilo v njej. Preko predstave se je otrokom poskušalo privzgojiti vrednoti, da prijateljstvo ne pozna ovir ter da je stvari lepo deliti. Na koncu so otroci lahko kozi tudi pobožali. Sama predstava je bila obogatena z različnimi elementi ter bogato glasbeno spremljavo. Lutke so za otroka res nekaj posebnega, saj se z njimi lahko identificirajo, preko nje razvijajo odnose med osebami, spodbujajo njihov razvoj … Lutka otrokom predstavlja vzor. Lahko rečemo, da lutka otroka osreči, zato smo res hvaležni gledališču Makarenko, da so s svojo lutkovno predstavo osrečili naše otroke.

Tinkara Bešter


Podatki

Antonov vrtec
Škovine 1
4228 Železniki

Tel.: 04 510 25 00
GSM: 041 63 10 93
antonov.vrtec(at)rkc.si

Vodstvo

Direktor

Tine Skok


Ravnateljica

Nežka Čufar

Odpiralni čas

Od ponedeljka do petka
od 5:30 do 15:30 ure.

Iskanje