V majhni hiši je veliko prijateljev

Iskrica

  • Termomat
    Vzgojiteljica naroči deklici, naj gre k drugi vzgojiteljici po termometer. Deklica pride do nje in reče: »Prosim, če mi daš termomat.«

Obisk

1312047
Users Today : 8
Users Yesterday : 24
Users Last 7 days : 186
Users Last 30 days : 719
Users This Month : 160
Total Users : 1312047
Your IP Address : 3.235.60.197

Evropski teden mobilnosti 2023

Vsako letu v mesecu septembru poteka evropski teden mobilnosti.  V vrtcu smo zato spoznavali najrazličnejša vozila, ki vozijo po cesti. V mlajši skupini smo naredili svojo cesto in nanjo lepili vozila, ki smo jih srečevali na sprehodih. Tudi otroci srednje in starejše skupine so ustvarjali na to temo in se nato igrali z vozili. Nekateri otroci so prevozna sredstva izdelali iz lego kock. Še dobro, da je v okolici vrtca toliko gradbišč, da smo videli tudi tovornjake, hruške, bagre… Dečki so bili navdušeni nad vso gradbeno mehanizacijo.

V okviru tedna mobilnosti smo v vrtec povabili tudi policista Dejana Benedičiča. Povedal nam je, na kaj moramo biti pozorni in kako se moramo »obnašati« v prometu. Skupaj smo prečkali cesto na prehodu za pešce in odšli na krajši sprehod po pločniku.  Seveda nismo mogli mimo prošnje, da nam pokaže pripomočke, ki jih uporablja za svoje delo. Otroci so bili navdušeni nad lisicami, lučko, … Za konec pa je na policijskem vozilu prižgal še lučke in sireno. To je otrokom zvabilo smeh na obraz. Gospodu Dejanu se najlepše zahvaljujemo za obisk, ki nam bo še dolgo ostal v spominu.

Katja Luznar


Podatki

Antonov vrtec
Škovine 1
4228 Železniki

Tel.: 04 510 25 00
GSM: 041 63 10 93
antonov.vrtec(at)rkc.si

Vodstvo

Direktor

Tine Skok


Ravnateljica

Nežka Čufar

Odpiralni čas

Od ponedeljka do petka
od 5:30 do 15:30 ure.

Iskanje