Evropski teden mobilnosti 2023

Vsako letu v mesecu septembru poteka evropski teden mobilnosti.  V vrtcu smo zato spoznavali najrazličnejša vozila, ki vozijo po cesti. V mlajši skupini smo naredili svojo cesto in nanjo lepili vozila, ki smo jih srečevali na sprehodih. Tudi otroci srednje in starejše skupine so ustvarjali na to temo in se nato igrali z vozili. Nekateri otroci so prevozna sredstva izdelali iz lego kock. Še dobro, da je v okolici vrtca toliko gradbišč, da smo videli tudi tovornjake, hruške, bagre… Dečki so bili navdušeni nad vso gradbeno mehanizacijo.

V okviru tedna mobilnosti smo v vrtec povabili tudi policista Dejana Benedičiča. Povedal nam je, na kaj moramo biti pozorni in kako se moramo »obnašati« v prometu. Skupaj smo prečkali cesto na prehodu za pešce in odšli na krajši sprehod po pločniku.  Seveda nismo mogli mimo prošnje, da nam pokaže pripomočke, ki jih uporablja za svoje delo. Otroci so bili navdušeni nad lisicami, lučko, … Za konec pa je na policijskem vozilu prižgal še lučke in sireno. To je otrokom zvabilo smeh na obraz. Gospodu Dejanu se najlepše zahvaljujemo za obisk, ki nam bo še dolgo ostal v spominu.

Katja Luznar