• Kdo kliče?
    Vzgojiteljici zazvoni telefon in vpraša otroke: »Kdo kliče?« Deklica odgovori: »Tvoj preljubo ženo.«

Your IP Address : 34.204.169.230

Dan v naravi

Dan v naravi je projekt, ki ga izvajamo v domačem okolju in daje otrokom priložnost za učenje in spoznavanje naravnega okolja. Otroci naravo doživljajo z  učenjem, opazovanjem, raziskovanjem in doživljanjem. Igra, učenje in preživljanje prostega časa v naravi pripomorejo k vzpostavljanju pristnih vezi z naravnim  okoljem in povečanju občutljivosti zanj. Vzgojiteljice se trudimo iskati pot nazaj k naravi, k večji svobodi gibanja in razmišljanja, ki smo ga včasih že poznali, a ga je izrinil sodoben način življena.

Živimo v okolju, kjer imamo odlične možnosti za izvajanje najrazličnejših dejavnosti v naravi. Naš vrtec se nahaja takorekoč na travniku in le kratek sprehod v hrib in že smo v gozdu.

Dan v naravi pričnemo že z zajtrkom na sončni jasi. Nadaljujemo ga raziskovanjem, preskušanjem in občutenjem narave z vsemi čutili… Čudovito je tudi zaspati in se zbuditi v senci dreves.

Marjeta Nastran