V majhni hiši je veliko prijateljev

Iskrica

  • Kdo kliče?
    Vzgojiteljici zazvoni telefon in vpraša otroke: »Kdo kliče?« Deklica odgovori: »Tvoj preljubo ženo.«

Obisk

1314014
Users Today : 5
Users Yesterday : 23
Users Last 7 days : 250
Users Last 30 days : 919
Users This Month : 772
Total Users : 1314014
Your IP Address : 44.220.62.183

Na Ratitovec – projekt Ciciban planinec

Letos smo že drugo leto organizirali planinski tabor za otroke na Ratitovcu. V okviru tabora smo izpeljali pohode do planine Klom in Pečana ter se povzpeli na Kosmati vrh. S tem so najstarejši otroci dosegli cilj, s katerim so prejeli diplome Ciciban planinec PZS Slovenije, za katerega so se trudili več let in pridno hodili v vseh letnih časih in s tem pridobili to nagrado. Ostali udeleženci projekta so za posamezne sklope pohodov osvojili nalepke markacije, Gorskega apolona in Clusijevega svišča.

Otroci v projektu pridobivajo znanja z vsebinami Planinske šole. Spoznavajo hojo po lahkih označenih poteh, prepoznavajo markacijo in ji znajo slediti, spoznavajo opremo planinca, jo znajo poimenovati in se seznanjajo s pravilno uporabo. Pridobijo znanja o skrbi za ohranjanje neokrnjene narave, zaščitene živali in rastline, seznanjajo se z geografskimi značilnosti v okolju in spoznavajo delo gorske reševalne službe, njen namen in se seznanijo z osnovnimi ukrepi v primeru nesreče.

Sledimo vodilu, ki ga je opisal že Valentin Stanič: »Moje največje veselje je na gorah.«

 

Planinska vodnica PZS  Marjeta Nastran


Podatki

Antonov vrtec
Škovine 1
4228 Železniki

Tel.: 04 510 25 00
GSM: 041 63 10 93
antonov.vrtec(at)rkc.si

Vodstvo

Direktor

Tine Skok


Ravnateljica

Nežka Čufar

Odpiralni čas

Od ponedeljka do petka
od 5:30 do 15:30 ure.

Iskanje