V majhni hiši je veliko prijateljev

Iskrica

  • Pretečenec
    Deklica komentira jutranjo malico: »A danes smo pa dobili pretečenec (prepečenec) zraven čaja?«

Obisk

000314
Users Today : 2
Users Yesterday : 3
Users Last 7 days : 48
Users Last 30 days : 199
Users This Month : 59
Total Users : 314
Your IP Address : 44.192.92.49

Velikonočna košarica

Velikonočnih praznikov si ne moremo predstavljati brez blagoslovljenih velikonočnih jedil. Namenjena so zavedanju Božje dobrote do človeka, da bi lažje začutili Božjo bližino in navzočnost v vsakdanjem življenju.

Z otroki v vrtcu smo v velikem tednu pripravljali in že doživljali Velikonočno veselje, vstajenje Jezusa Kristusa. Vsak je izdelal svoj pirh. Jajca smo skuhali v čebulnih olupkih. Otroci iz starejše skupine so naredili tradicionalni pirh, na katerem je bil odtis travniške rastline, v srednji in mlajši skupini pa so nanje lepili nalepke. V tem tednu smo spekli tudi velikonočne pince oz. mlečni kruh, ki smo ga spletli v pletenico. Naredili smo jih malce več, saj je bila želja po poizkušanju le teh zelo velika. V petek je v vrtcu dišalo po tradicionalni orehovi potici.

Tako je bila velikonočna košarica pripravljena za blagoslov velikonočnih jedil.

Katja Luznar

 


Podatki

Antonov vrtec
Škovine 1
4228 Železniki

Tel.: 04 510 25 00
GSM: 041 63 10 93
antonov.vrtec(at)rkc.si

Vodstvo

Direktor

Tine Skok


Ravnateljica

Nežka Čufar

Odpiralni čas

Od ponedeljka do petka
od 5:30 do 15:30 ure.

Iskanje