• Kdo kliče?
    Vzgojiteljici zazvoni telefon in vpraša otroke: »Kdo kliče?« Deklica odgovori: »Tvoj preljubo ženo.«

Your IP Address : 34.204.169.230

Velikonočna košarica

Velikonočnih praznikov si ne moremo predstavljati brez blagoslovljenih velikonočnih jedil. Namenjena so zavedanju Božje dobrote do človeka, da bi lažje začutili Božjo bližino in navzočnost v vsakdanjem življenju.

Z otroki v vrtcu smo v velikem tednu pripravljali in že doživljali Velikonočno veselje, vstajenje Jezusa Kristusa. Vsak je izdelal svoj pirh. Jajca smo skuhali v čebulnih olupkih. Otroci iz starejše skupine so naredili tradicionalni pirh, na katerem je bil odtis travniške rastline, v srednji in mlajši skupini pa so nanje lepili nalepke. V tem tednu smo spekli tudi velikonočne pince oz. mlečni kruh, ki smo ga spletli v pletenico. Naredili smo jih malce več, saj je bila želja po poizkušanju le teh zelo velika. V petek je v vrtcu dišalo po tradicionalni orehovi potici.

Tako je bila velikonočna košarica pripravljena za blagoslov velikonočnih jedil.

Katja Luznar