V majhni hiši je veliko prijateljev

Iskrica

  • Prosim
    Deček pri kosilu: “Še bi jedel.” Deklica, ki sedi poleg njega: “Kaj pa PROSIM, pa to?”

Obisk

1318576
Users Today : 23
Users Yesterday : 26
Users Last 7 days : 166
Users Last 30 days : 802
Users This Month : 304
Total Users : 1318576
Your IP Address : 34.204.198.73

Dobrote iz babičine kuhinje

V okviru spoznavanja navad in običajev naših prednikov smo se lotili prav posebne teme – kuhanja. Otroci iz mlajše in srednje skupine so z vso resnostjo pristopili k delu.

Lotili smo se izdelovanja in kuhanja krompirjevih cmokov z jagodami. Skupaj smo pripravili testo in naredili cmoke. Otroci so si razdelili delo: od rezanja, nameščanja jagod in seveda do posipanja sladkorja. Najbolj spretni so izdelovali tudi kroglice oz. cmoke. Najboljši del naše kuharije pa je bilo poskušanje jedi. Pri tem delu smo bili nadvse uspešni, saj na krožnikih ni ostalo nič.

Drugi bolj obsežen projekt pa je bilo izdelovanje domačih jušnih rezancev. Otroci so vrteli ročko na strojčku za izdelavo rezancev ter nosili testo na mizo za sušenje. Sodelovali so vsi, tudi najmlajši otroci. Ker nam je delo šlo zelo dobro od rok, smo se dogovorili, da jih naredimo »na kilograme« in podarimo staršem ob praznovanju dneva staršev v vrtcu. Prav zares so bili narejeni z ljubeznijo.

Katja Luznar


Podatki

Antonov vrtec
Škovine 1
4228 Železniki

Tel.: 04 510 25 00
GSM: 041 63 10 93
antonov.vrtec(at)rkc.si

Vodstvo

Direktor

Tine Skok


Ravnateljica

Nežka Čufar

Odpiralni čas

Od ponedeljka do petka
od 5:30 do 15:30 ure.

Iskanje