Your IP Address : 35.174.62.162

Slovenija, odkod lepote tvoje

Kot že več pesmi opeva našo lepo deželo, smo Slovenijo spoznavali in raziskovali tudi v vrtcu.

Otroci so bili obdani s predmeti in okoljem, ki so spodbujali njihovo radovednost, zato so izvedeli veliko novega o naši deželi. V igralnici smo že imeli velik zemljevid sveta, dodali pa smo še zemljevid Slovenije. Ob ogledu različnih zemljevidov smo ugotavljali razlike in podobnosti ter kaj vse se pojavi na njih.

S pomočjo medvedka Lovrota smo se podali na pot in iskali znamenitosti in značilnosti naše države, njene simbole, pokukali pa smo tudi k državam, ki so naše sosede. S prstom smo sledili državni meji, rekam, cestam in železnicam.

Ker imamo sestavljanko Slovenije, so se otroci zagnano lotili dela.

Slovenije pa nismo samo raziskovali, temveč so jo otroci tudi prerisali, nekateri največji radovedneži pa so dodali zastavo, označili mejo in poudarili značilnosti, ki so jim bile najljubše.

Damijana Leben