V majhni hiši je veliko prijateljev

Iskrica

  • Termomat
    Vzgojiteljica naroči deklici, naj gre k drugi vzgojiteljici po termometer. Deklica pride do nje in reče: »Prosim, če mi daš termomat.«

Obisk

1311859
Users Today : 20
Users Yesterday : 19
Users Last 7 days : 151
Users Last 30 days : 695
Users This Month : 662
Total Users : 1311859
Your IP Address : 3.80.4.147

Razstava jaslic Antonovega vrtca

Razstava jaslic Antonovega vrtca

V galeriji muzeja Železniki je bila od 18. 11. 2022 do 10. 1. 2023 na ogled razstava, ki smo jo poimenovali Razstava jaslic Antonovega vrtca. Obiskovalci so lahko občudovali jaslice, ki so jih izdelali otroci letos. To je bil skupinski projekt, pri katerem je vsak otrok prispeval svoj delež. Vsaka skupina se je predstavila s svojimi jaslicami, ki so bile narejene iz različnih materialov.

Na stenah galerije so bile fotografije jaslic preteklih let – slike jaslic, ki smo jih imeli postavljene v vrtcu, ali v cerkvi. Poseben del razstave so bile fotografije igranih božičnih zgodb od leta 2005 do leta 2019. Res izvrsten dokument časa, na katerega smo zelo ponosni.

Nekatere družine imajo doma bogato zbirko jaslic, ki so jih otroci izdelali v vrtcu. Posebej za to razstavo so jih prinesli in tako smo na poličke postavili še jaslice iz lesa, kamenja, v kozarcu, na skrilu, na lesenih ploščah. Tudi božične voščilnice preteklih let so vredne ogleda in nismo jih pozabili pokazati.

Otvoritev je polepšal nastop otrok pod mentorstvom vzgojiteljic s kitaro in ob spremljavi violine, ki jo je igrala nekdanja gojenka Nežo Močnik.

Veseli smo bili številčnega obiska že prvi dan in tudi v dneh odprtja razstave. Deležni smo bili mnogih pohval, za katere smo hvaležni, saj nam veliko pomenijo.

Nežka Čufar, ravnateljica

 


Podatki

Antonov vrtec
Škovine 1
4228 Železniki

Tel.: 04 510 25 00
GSM: 041 63 10 93
antonov.vrtec(at)rkc.si

Vodstvo

Direktor

Tine Skok


Ravnateljica

Nežka Čufar

Odpiralni čas

Od ponedeljka do petka
od 5:30 do 15:30 ure.

Iskanje