V majhni hiši je veliko prijateljev

Iskrica

  • Pretečenec
    Deklica komentira jutranjo malico: »A danes smo pa dobili pretečenec (prepečenec) zraven čaja?«

Obisk

000314
Users Today : 2
Users Yesterday : 3
Users Last 7 days : 48
Users Last 30 days : 199
Users This Month : 59
Total Users : 314
Your IP Address : 44.192.92.49

Osebna higiena in mikrobi

Skrb za osebno higieno je zelo pomembna, zato tej temi v našem vrtcu posvetimo veliko časa. Pri tem drži pregovor: »Kar se Janezek nauči, to Janez zna.«

V torek, 9. 4. 2019, smo dobili poseben obisk gospe Tadeje Pilar iz zdravstveno-vzgojnega centra Škofja Loka. Gospa Tadeja je po poklicu diplomirana medicinska sestra in je v naš vrtec prišla z namenom, da nas poduči o osebni higieni.

Izvedeli smo, da je na naših rokah zelo veliko različnih bakterij ali mikrobov. Prav te se nahajajo prav povsod in je nemogoče, da se jim izognemo. Pred njimi pa se lahko obvarujemo le z ustrezno osebno higieno. Najprej smo si pogledali, kako si pravilno (temeljito) umijemo roko. Pokazala nam je tudi veliko pripomočkov, ki jih uporabjamo pri skrbi za osebno higieno. Otroci so vse pripomočke poznali in tudi povedali, kdaj in kako jih uporabljamo. Na koncu smo kot nagrado za dobro opravljeno delo dobili še pobarvanke in štempiljke.

Gospe Tadeji se lepo zahvaljujemo za obisk.

Katja Luznar

 


Podatki

Antonov vrtec
Škovine 1
4228 Železniki

Tel.: 04 510 25 00
GSM: 041 63 10 93
antonov.vrtec(at)rkc.si

Vodstvo

Direktor

Tine Skok


Ravnateljica

Nežka Čufar

Odpiralni čas

Od ponedeljka do petka
od 5:30 do 15:30 ure.

Iskanje