• Kdo kliče?
    Vzgojiteljici zazvoni telefon in vpraša otroke: »Kdo kliče?« Deklica odgovori: »Tvoj preljubo ženo.«

Your IP Address : 34.204.169.230

Zimske radosti

“Zima, zima bela, vrh gore sedela …”

Kaže, da je tokrat zima res obsedela na gori, saj kar ne pride v dolino. Otroci kot vsako leto komaj čakajo, kdaj bo snežilo, in ko je končno vse pobeljeno – kdaj gremo ven na sneg …

V Antonovem vrtcu smo v igri na snegu uživali še pred uradnim začetkom zime. Otrokom je dovolj že prgišče snega za kepanje, če pa ga zapade še nekaj več, oživi breg na igrišču, saj se otroci navdušeno spuščajo po njem z lopatkami za sankanje. Najmlajši otroci so prvič zakorakali po snegu in se pobliže spoznavali s to zanimivo mrzlo stvarjo bele barve – sprva bolj zadržano, potem pa pogumneje. Igrali so se s tovornjaki in lopatkami v snegu, kot bi bili v peskovniku. Naredili smo tudi prava snežaka, večjega in manjšega, ki sta krasila dvorišče vrtca nekaj dni, preden sta se stopila.

Od takrat otroci in tudi ostali željno pričakujemo novo pošiljko snega, ki je sicer bila že naročena, a kot kaže malo zamuja… Ampak gotovo bo prišla, kajne, otroci?

“Padaj, le padaj zdaj beli sneg, da bo na bregu vrisk in smeh!”

Juliana Veber