V majhni hiši je veliko prijateljev

Iskrica

  • Kdo kliče?
    Vzgojiteljici zazvoni telefon in vpraša otroke: »Kdo kliče?« Deklica odgovori: »Tvoj preljubo ženo.«

Obisk

1313950
Users Today : 4
Users Yesterday : 31
Users Last 7 days : 234
Users Last 30 days : 909
Users This Month : 708
Total Users : 1313950
Your IP Address : 34.204.169.230

Družina Rožman in Sveto pismo

Gospod kaplan Bernard je v petek, 30. 11. 2018, k nam na obisk pripeljal svoja starša. Prišli pa so s posebnim namenom in zato smo ta obisk še posebno težko čakali. Dobili smo možnost v živo videti na roke napisano Sveto pismo.

Gospod in gospa Rožman sta nam s čudovitim nagovorom predstavila Sveto pismo in vsi smo ju z vso pozornostjo poslušali in sodelovali v pogovoru, saj je bilo zares zelo lepo in zanimivo. Povedala sta, da je Sveto pismo napisala kaplanova sestra in zato potrebovala eno leto in pol. Podarila mu ga je na njegovi Novi maši. Pisala je s posebnim črnilom, ki ne zbledi in potrebovala 1690 strani bombažnega francoskega papirja.

Da pa sta Sveto pismo lahko prijela v roke in ga prelistala, sta si prej nadela rokavice, kar je bilo za otroke še posebno zanimivo. Navdušena pa sta bila tudi gospa in gospod, saj nista pričakovala toliko znanja otrok o Svetem pismu in o Jezusovem življenju, pa tudi nad tem, kako otroci pozorno poslušajo in sodelujejo.

V tistem tednu smo z otroki izdelovali adventne venčke, zato smo gospoda kaplana prosili še za blagoslov.

Prijeten obisk smo zaključili s pesmijo in zahvalo za čudovito dopoldne.

Ema Zupanc

 


Podatki

Antonov vrtec
Škovine 1
4228 Železniki

Tel.: 04 510 25 00
GSM: 041 63 10 93
antonov.vrtec(at)rkc.si

Vodstvo

Direktor

Tine Skok


Ravnateljica

Nežka Čufar

Odpiralni čas

Od ponedeljka do petka
od 5:30 do 15:30 ure.

Iskanje