V majhni hiši je veliko prijateljev

Iskrica

  • Pretečenec
    Deklica komentira jutranjo malico: »A danes smo pa dobili pretečenec (prepečenec) zraven čaja?«

Obisk

1310214
Users Today : 1
Users Yesterday : 31
Users Last 7 days : 178
Users Last 30 days : 607
Users This Month : 497
Total Users : 1310214
Your IP Address : 3.239.59.31

Obisk zobne asistentke

V ponedeljek, 1. 10. 2018, nas je obiskala zobna asistentka Irena Gortnar. V mlajši in srednji skupini so se najprej pogovorili o zdravi hrani in pravilni skrbi za zobe, potem pa so si ogledali risanko Pujsa Pepa pri zobozdravniku. Skupaj s kužkom Pikijem in konjem Miškom so čistili zobe. Otroci srednje skupine so čisto zares preizkusili nove zobne ščetke in se z Irenino pomočjo učili pravilnega ščetkanja.

V starejši skupini je pogovoru sledila zgodba Konj Miško pri zobozdravniku, ki jo je Irena pripovedovala ob slikah iz slikanice. Potem je konj Miško zares sedel na stolu, otroci pa so mu z različnimi pripomočki pregledali in popravili zobe. Bilo je kot v pravi zobozdravniški ordinaciji! Z Ireno so tudi preverili, ali si res pravilno ščetkajo zobe, kar sicer zavzeto počnejo v vrtcu po vsakem zajtrku.

Irenin obisk je otroke navdušil; za spomin imajo zdaj zobek, ki so si ga iz Das mase izdelali z modelčkom. Naj s takim navdušenjem skrbijo tudi za svoje zobe!

Juliana Veber

 


Podatki

Antonov vrtec
Škovine 1
4228 Železniki

Tel.: 04 510 25 00
GSM: 041 63 10 93
antonov.vrtec(at)rkc.si

Vodstvo

Direktor

Tine Skok


Ravnateljica

Nežka Čufar

Odpiralni čas

Od ponedeljka do petka
od 5:30 do 15:30 ure.

Iskanje