V torek, 15. 5. 2018, sta nas obiskala Barbara in Tomaž Rihtaršič. Njuna sinova, Lovro in Aljaž, kot tudi vsi ostali, smo bili tega dne polni pričakovanj. Naša gosta sta nam predstavila čudoviti svet čebel in čebelarstva. Spoznali in ogledali smo si razne čebelarske pripomočke, predstavila pa sta nam celo pravo čebeljo družino. Le to smo lahko opazovali skozi steklo posebnega prenosnega panja. Videli smo tudi matico, ki je bila označena, sicer bi jo le s težavo opazili. Pokazala sta nam še satje, v katerega gradnjo čebele vložijo ogromno truda in dela. Res so pridne, te male čebele. Satnice sta vstavila v posebno napravo, v kateri sta jih vrtela in iz njih je pritekel med. O kako čudovito sladek in okusen je bil. Otroci so še naslednji dan kazali na »bele«, ko smo si ogledovali plakate in podoživljali obisk. Ob pomoči vzgojiteljic smo čebelice tudi izdelali.
Damijana Leben













Users Today : 12
Users Yesterday : 38
Users Last 7 days : 221
Users Last 30 days : 1101
Users This Month : 807
Total Users : 1340262
Your IP Address : 216.73.217.113

