V majhni hiši je veliko prijateljev

Iskrica

  • Pretečenec
    Deklica komentira jutranjo malico: »A danes smo pa dobili pretečenec (prepečenec) zraven čaja?«

Obisk

000315
Users Today : 3
Users Yesterday : 3
Users Last 7 days : 49
Users Last 30 days : 200
Users This Month : 60
Total Users : 315
Your IP Address : 44.200.82.149

Čebelice

V torek, 15. 5. 2018, sta nas obiskala Barbara in Tomaž Rihtaršič. Njuna sinova, Lovro in Aljaž, kot tudi vsi ostali, smo bili tega dne polni pričakovanj. Naša gosta sta nam predstavila čudoviti svet čebel in čebelarstva. Spoznali in ogledali smo si razne čebelarske pripomočke, predstavila pa sta nam celo pravo čebeljo družino. Le to smo lahko opazovali skozi steklo posebnega prenosnega panja. Videli smo tudi matico, ki je bila označena, sicer bi jo le s težavo opazili. Pokazala sta nam še satje, v katerega gradnjo čebele vložijo ogromno truda in dela. Res so pridne, te male čebele. Satnice sta vstavila v posebno napravo, v kateri sta jih vrtela in iz njih je pritekel med. O kako čudovito sladek in okusen je bil. Otroci so še naslednji dan kazali na »bele«, ko smo si ogledovali plakate in podoživljali obisk. Ob pomoči vzgojiteljic smo čebelice tudi izdelali.

Damijana Leben

 


Podatki

Antonov vrtec
Škovine 1
4228 Železniki

Tel.: 04 510 25 00
GSM: 041 63 10 93
antonov.vrtec(at)rkc.si

Vodstvo

Direktor

Tine Skok


Ravnateljica

Nežka Čufar

Odpiralni čas

Od ponedeljka do petka
od 5:30 do 15:30 ure.

Iskanje