V majhni hiši je veliko prijateljev

Iskrica

  • Kdo kliče?
    Vzgojiteljici zazvoni telefon in vpraša otroke: »Kdo kliče?« Deklica odgovori: »Tvoj preljubo ženo.«

Obisk

1313950
Users Today : 4
Users Yesterday : 31
Users Last 7 days : 234
Users Last 30 days : 909
Users This Month : 708
Total Users : 1313950
Your IP Address : 34.204.169.230

Pet »zlatnikov« iz Antonovega vrtca

Nenavaden naslov, kajne? Naj razložim: Tako namreč imenujejo prejemnike zlatih priznanj MEPI. In kaj pomeni ta kratica? To je mednarodno priznanje za mlade, stare od 14 do 25 let. Program je bil leta 1956 ustanovljen v Veliki Britaniji, zasnoval ga je vojvoda Edinburški, mož britanske kraljice Elizabete II. V Slovenijo je prišel leta 1997.

Udeleženci programa osebnega razvoja pod vodstvom svojih mentorjev opravljajo različne naloge in izzive: prostovoljstvo, šport, veščine in odprave. Mlade spodbuja k aktivnemu preživljanju prostega časa, k odkrivanju in razvijanju svojih potencialov. Sestavljen je iz treh stopenj: bronaste, srebrne in zlate, kar skupaj pomeni približno štiri leta zelo aktivnega dela. Potrebno je zelo veliko vztrajnosti, sposobnosti prilagajanja, zmožnosti komunikacije in empatije.

Na slavnostni podelitvi zlatih MEPI priznanj, ki je bila 19. 3. 2018 v Kongresnem centru na Brdu pri Kranju, je bilo tudi 5 nekdanjih gojencev Antonovega vrtca in sicer: Miha Bogataj, Lucija Čufar, Nace Čufar, Aleš Pirih in Matija Tolar. Nekateri med njimi so ure prostovoljstva opravljali v našem vrtcu in zraven obujali lepe spomine na svoje otroštvo ter najmlajšim zelo popestrili skupne trenutke. V programu so sodelovali dobitniki priznanj izpred več let in med njimi je bil Matej Gaser – še en nekdanji gojenec Antonovega vrtca. Verjemite, da mi je bilo toplo pri srcu, ko sem med vsemi mladimi videla toliko »bivših Antončkov« in ponosna sem bila nanje.

Nežka Čufar

 


Podatki

Antonov vrtec
Škovine 1
4228 Železniki

Tel.: 04 510 25 00
GSM: 041 63 10 93
antonov.vrtec(at)rkc.si

Vodstvo

Direktor

Tine Skok


Ravnateljica

Nežka Čufar

Odpiralni čas

Od ponedeljka do petka
od 5:30 do 15:30 ure.

Iskanje