V majhni hiši je veliko prijateljev

Iskrica

  • Pretečenec
    Deklica komentira jutranjo malico: »A danes smo pa dobili pretečenec (prepečenec) zraven čaja?«

Obisk

000315
Users Today : 3
Users Yesterday : 3
Users Last 7 days : 49
Users Last 30 days : 200
Users This Month : 60
Total Users : 315
Your IP Address : 44.200.82.149

Potica – okusna tradicija

Priznani etnolog dr. Janez Bogataj piše o izvirnosti potice, o kateri govorijo starejši pisni viri iz 16. stoletja, ki potrjujejo razširjenost tega prazničnega živila na ozemlju, ki ga danes predstavlja Slovenija. Pridne roke naših babic še danes ohranjajo tradicijo peke potice. Pri nas v vrtcu je prednostna naloga ohranjanje tradicije in etnoloških posebnosti, ki so značilni za naše okolje. Potica združuje Slovence po svetu in tudi mi smo se združili in skupaj pripravili okusno in mamljivo sladico. Po tradiciji ima potica značilno okroglo obliko z nastavkom na sredini in tako bomo ohranjali tudi mi in združevali različne generacije.

Marjeta Nastran

 


Podatki

Antonov vrtec
Škovine 1
4228 Železniki

Tel.: 04 510 25 00
GSM: 041 63 10 93
antonov.vrtec(at)rkc.si

Vodstvo

Direktor

Tine Skok


Ravnateljica

Nežka Čufar

Odpiralni čas

Od ponedeljka do petka
od 5:30 do 15:30 ure.

Iskanje