V majhni hiši je veliko prijateljev

Iskrica

  • Pretečenec
    Deklica komentira jutranjo malico: »A danes smo pa dobili pretečenec (prepečenec) zraven čaja?«

Obisk

000315
Users Today : 3
Users Yesterday : 3
Users Last 7 days : 49
Users Last 30 days : 200
Users This Month : 60
Total Users : 315
Your IP Address : 44.200.82.149

Od zrna do kruha – Katja Luznar na obisku

16. novembra 2017 nas je obiskala Katja Luznar, Evina mamica. Z njeno pomočjo oz. po njenih navodilih smo se seznanili z dolgo potjo do kruha ‒ od mletja pšenice, pridelave moke, do peke kruha. Otroci so z veseljem stresali pšenična zrna v velik glasen stroj, ki jih je zmel v drobno moko, to pa smo uporabili kot glavno sestavino, ko smo zamesili za kruh. Pri malici smo z velikim navdušenjem poizkusili svoj, pri nas v vrtcu spečen kruh in se še večkrat spomnili na prijeten obisk. Katje smo bili zelo veseli, še posebej pa je bila ob obisku ponosna deklica Eva, saj nas je z mamico Katjo obiskala tudi njena sestrica Tjaša.

Katji se zahvaljujemo za poučno izkušnjo in ji želimo še veliko veselja ob peki in okušanju pečenih dobrot.

Irena Vodnik

 


Podatki

Antonov vrtec
Škovine 1
4228 Železniki

Tel.: 04 510 25 00
GSM: 041 63 10 93
antonov.vrtec(at)rkc.si

Vodstvo

Direktor

Tine Skok


Ravnateljica

Nežka Čufar

Odpiralni čas

Od ponedeljka do petka
od 5:30 do 15:30 ure.

Iskanje