V majhni hiši je veliko prijateljev

Iskrica

  • Matematični liki
    Z otroki se pri gibalni igri razvrstimo v skupine: skupina krogov, skupina trikotnikov in skupina kvadratov. Na koncu igre skupina kvadratov komentira rezultat igre: Zmagali smo »KRAVATNIKI.«

Obisk

1318733
Users Today : 28
Users Yesterday : 25
Users Last 7 days : 180
Users Last 30 days : 802
Users This Month : 461
Total Users : 1318733
Your IP Address : 3.226.72.194

Jesenski izlet 1. del

V sredo, 12. 10. 2016, smo imeli izlet z avtobusom v Martinj Vrh. Šli smo na ogled kmetije pr´Demšarji, kjer je doma vzgojiteljica Mira. Cela družina, skupaj z mamo in atom, so nas velikodušno sprejeli. Najprej smo odšli v hlev, kjer smo si ogledali krave in molžo. Janez nam je razložil in pokazal, kako mleko pride do hladilnice. Mleko smo tudi poskusili in bilo je odlično. Pokazali so nam tudi, kako naredijo mošt, zato pa smo najprej pobrali jabolka. Polna zaboja jabolk smo peljali s samokolnico, da smo zmleli jabolka in naredili mošt ter ga potem tudi vsega popili. Dokaz, da je bil zares dober. Zraven mošta pa smo se posladkali še z domačimi piškoti. Po »malici« je bila košnja ter grabljenje. Travo smo naložili in odpeljali v hlev. Za konec je sledil še najboljši del. Vožnja s traktorjem. Veseli smo bili, ker smo lahko videli, kako poteka delo na kmetiji ter zagnanost starih in mladih, ki delajo skupaj. Hvaležni smo jim za njihov čas in lepo dopoldne.

Ema Zupanc

 


Podatki

Antonov vrtec
Škovine 1
4228 Železniki

Tel.: 04 510 25 00
GSM: 041 63 10 93
antonov.vrtec(at)rkc.si

Vodstvo

Direktor

Tine Skok


Ravnateljica

Nežka Čufar

Odpiralni čas

Od ponedeljka do petka
od 5:30 do 15:30 ure.

Iskanje