• Kdo kliče?
    Vzgojiteljici zazvoni telefon in vpraša otroke: »Kdo kliče?« Deklica odgovori: »Tvoj preljubo ženo.«

Your IP Address : 34.204.169.230

Bivši kaplan Jure Koželj na obisku

V sredo, 16. 3. 2016, nas je obiskal bivši kaplan gospod Jure Koželj. Prišel nam je povedat nekaj o križevem potu. Z njim je prišel tudi naš gospod župnik Tine Skok. S seboj sta prinesla veliko tablo, na kateri sta bili narisani dve srci – Jezusovo in Marijino. V Jezusovem so bili žeblji, v Marijinem pa trnje. Gospod Jure nam je razložil, da žeblji in trnje predstavljajo naše grehe, zaradi katerih sta Jezus in Marija žalostna. Povedal pa je tudi, da smo lahko mi tisti, ki pomagamo pri tem, da se število ran na srcih zmanjša. To lahko naredimo z dobrimi deli, tolažbo drug drugega, predvsem pa z molitvijo. Skupaj smo zmolili in tako kar takoj prispevali k tolažbi in celjenju ran Jezusovega in Marijinega srca. Vsak otrok je lahko tudi fizično izvlekel en trn ali žebelj iz table, da smo tako videli, kako se je število zmanjšalo. Vsi skupaj smo zelo hvaležni gospodu Juretu za ta obisk in vse, kar nam je dal s svojo katehezo.

Kristina Zupanc