V majhni hiši je veliko prijateljev

Iskrica

  • Pretečenec
    Deklica komentira jutranjo malico: »A danes smo pa dobili pretečenec (prepečenec) zraven čaja?«

Obisk

000314
Users Today : 2
Users Yesterday : 3
Users Last 7 days : 48
Users Last 30 days : 199
Users This Month : 59
Total Users : 314
Your IP Address : 44.192.92.49

Na kmetiji je lepo…

Minuli petek, 25. 10. 2013, smo se Antončki odpravili na prvi izlet v letošnjem šolskem letu. Po zajtrku smo pohiteli na parkirišče pred cerkvijo, kjer nas je že čakal avtobus, s katerim smo se odpeljali proti Martinj Vrhu na kmetijo Pr` Demšarji. Skupaj smo spoznali delo na kmetiji. Preizkusili smo se v stiskanju mošta, katerega smo lahko kar iz stiskalnice natočili v kozarčke in ga popili. Kasneje pa je vsak, kdor je želel, lahko pomagal s posebnim bagrom na trosilec nalagati gnoj, ki so ga seveda tudi potrosili po travniku. Med vsem tem dogajanjem pa so se nekateri opogumili in skozi ograjo krmili krave, ki so prišle iz hleva pogledat, kdo jih je prišel obiskat. Za konec pa smo se še posladkali z domačimi flancati, ki nam jih je postregla mama in se siti ter zadovoljni odpeljali nazaj v dolino proti vrtcu, kjer nas je že čakalo toplo kosilo.

Kristina Lotrič

 


Podatki

Antonov vrtec
Škovine 1
4228 Železniki

Tel.: 04 510 25 00
GSM: 041 63 10 93
antonov.vrtec(at)rkc.si

Vodstvo

Direktor

Tine Skok


Ravnateljica

Nežka Čufar

Odpiralni čas

Od ponedeljka do petka
od 5:30 do 15:30 ure.

Iskanje