V majhni hiši je veliko prijateljev

Iskrica

Obisk

1315624
Users Today : 29
Users Yesterday : 30
Users Last 7 days : 220
Users Last 30 days : 994
Users This Month : 351
Total Users : 1315624
Your IP Address : 35.174.62.162

Knjižničarka na obisku

V februarju smo dobili prav poseben obisk – k nam je prišla knjižničarka Marija Rovtar, ki je zaposlena v Knjižnici Medvode. S seboj je prinesla ogromno škatlo s knjigami – majhnimi, velikimi, zvočnimi, kartonkami, poučnimi, knjigami za najmlajše in tudi za malo starejše. V vsaki skupini je predstavila nekaj knjig, primernih njihovi starosti. Predstavila nam je, kako se s knjigami ravna, kaj pomeni, da je nekdo avtor knjige in nekdo ilustrator. Ogledali smo si najrazličnejše knjige – o velikanu, “dolgo” knjigo, katero je raztegnila čez celo igralnico, da smo vsi z navdušenjem opazovali, knjige brez besedila, katere smo vseeno znali prebrati, knjigo z lutko, katera nas je pobožala, gibalno knjigo in druge najrazličnejše knjige. Pogovarjali smo se tudi o bontonu v knjižnici, kaj potrebujemo za izposojo knjig ter koliko časa imamo izposojene knjige lahko doma. Na koncu pa je vsem skupinam prebrala knjigo – v mlajši in srednji skupini Palček Pohajalček, v starejši skupini pa O pustu in zakletem gradu. Otroci so knjižničarko z navdušenjem poslušali in tudi zelo zavzeto sodelovali.

 

Gospe Mariji Rovtar se še enkrat iskreno zahvaljujemo za obisk in res zanimivo ter nazorno predstavitev knjig, knjižnice in dela knjižničarke.

Tinkara Bešter


Podatki

Antonov vrtec
Škovine 1
4228 Železniki

Tel.: 04 510 25 00
GSM: 041 63 10 93
antonov.vrtec(at)rkc.si

Vodstvo

Direktor

Tine Skok


Ravnateljica

Nežka Čufar

Odpiralni čas

Od ponedeljka do petka
od 5:30 do 15:30 ure.

Iskanje