V majhni hiši je veliko prijateljev

Iskrica

  • Rokavi
    Pred umivanjem vzgojiteljica reče otrokom, naj zavihajo rokave. Deček reče: “Zavihal bom kokave.”

Obisk

1317908
Users Today : 1
Users Yesterday : 29
Users Last 7 days : 218
Users Last 30 days : 970
Users This Month : 555
Total Users : 1317908
Your IP Address : 3.236.116.27

Ko bom velik, bom…

Ko bom velik, bom … GASILEC! POLICAJ! UČITELJICA! … Sanje vsakega otroka, ki pa se lahko tudi uresničijo. V mesecu maju smo pričeli spoznavati poklice in hobije. Uh, kje bi sploh začeli? Toliko poklicev smo spoznali! Nekaj smo jih spoznali podrobneje v vrtcu, saj so k nam prišli lokostrelec, zdravnik, kolesar, zobozdravnik, poštar, frizer, čistilka, kuharica, nekaj pa smo jih obiskali in si njihovo delo ogledali na njihovem delovnem mestu – čebelar, knjižničar. Poklice pa nismo spoznavali zgolj preko njihovih predstavnikov, ampak smo o njih tudi veliko brali in si ogledovali razno literaturo, ki smo si jo izposodili v knjižnici. Potem so tukaj še uganke o poklicih, starejši otroci so le-te tudi sami sestavljali. Igrali smo se razne družabne igre, po kotičkih pa so potekale igre vlog, kjer smo se preizkusili v vlogi zdravnika, avtomehanika, zobozdravnika, učitelja in še mnogo drugih. Pogosto je bila tukaj še pantomima, kjer smo z gibi prikazali, kateri poklic predstavljamo, drugi otroci pa so ugibali. Kaj želimo postati, pa smo tudi likovno upodobili. Med nami je največ bodočih zdravnikov in… kuharjev, za kar nas je navdušila naša kuharica Nataša, saj si vsi želimo tako dobro kuhati kot ona. Seveda pa so tukaj tudi gasilci, policaji, vzgojitelji, raziskovalec in še in še. Ugotovili smo, da pravzaprav vsi mi že opravljamo poklic – vrtnar, saj že celo leto sadimo, spoznavamo rastline, skrbimo za naše rožice in naš vrt … »Kakorkoli, postali bomo tisto, kar nam bo narekovalo naše srce. Mogoče pa se naše sanje in želje iz otroštva uresničijo. Če vas zanima, nas poiščite, ko odrastemo!«

Tinkara Šmid


Podatki

Antonov vrtec
Škovine 1
4228 Železniki

Tel.: 04 510 25 00
GSM: 041 63 10 93
antonov.vrtec(at)rkc.si

Vodstvo

Direktor

Tine Skok


Ravnateljica

Nežka Čufar

Odpiralni čas

Od ponedeljka do petka
od 5:30 do 15:30 ure.

Iskanje