V majhni hiši je veliko prijateljev

Iskrica

  • Termomat
    Vzgojiteljica naroči deklici, naj gre k drugi vzgojiteljici po termometer. Deklica pride do nje in reče: »Prosim, če mi daš termomat.«

Obisk

1312048
Users Today : 9
Users Yesterday : 24
Users Last 7 days : 187
Users Last 30 days : 720
Users This Month : 161
Total Users : 1312048
Your IP Address : 3.235.60.197

Milni mehurčki

Končno smo dočakali res tople dopoldneve in mi smo čudovit četrtkov dan izkoristili za ustvarjanje z … milnimi mehurčkiiii. Prav zares smo imeli »mehurčkast« dan. Ko smo izdelali milnico, smo najprej napihnili mehurček na podlago in si ga ogledali pod naravno svetlobo. Ugotovili smo, da so barve v mehurčku mavrične. Nato pa smo prostor čisto zatemnili in ustvarili zeleno, modro ter rdečo svetlobo. In veste kaj – v mehurčku so bile take barve, kakršna je bila svetloba. Mi smo bili čisto navdušeni. Tudi sami smo poskusili napihniti mehurček na podlago, za katero smo uporabili polivinil. Ugotovili smo, da milnica ne sme biti preveč penasta, ker drugače težko napihnemo mehurček. Nato smo odšli pred vrtec, kjer je bilo že vse pripravljeno za… UŽIVANJEEE. Ja, res. Mehurčke smo pihali v bučki in jih napihnili toliko, da so mehurčki že kar lezli po kozarcu navzdol. Malo smo se pohecali in si z mehurčki oblikovali tudi brado, hi hi. Izdelali smo pripomoček za pihanje, kot ga lahko vidite na slikah. Z njim smo pihali gromozanske kače, ki so se kar vlekle. Bili smo čisto fascinirani. V milnico smo dodali tudi nekaj jedilne barve, tako da je bila naša kača potem barvasta. Za konec smo ustvarjali še ORJAŠKE mehurčke. Ja, prav ste slišali. S prav posebnim pripomočkom so se nam mehurčki kar vlekli kot kače. To je bila zabava in veselje. Če želite dan, poln zabave, potrebujete samo vodo in detergent ter zabava je zagotovljena, vam garantiramo! Mi jo bomo zagotovo ponovili.

Tinkara Šmid


Podatki

Antonov vrtec
Škovine 1
4228 Železniki

Tel.: 04 510 25 00
GSM: 041 63 10 93
antonov.vrtec(at)rkc.si

Vodstvo

Direktor

Tine Skok


Ravnateljica

Nežka Čufar

Odpiralni čas

Od ponedeljka do petka
od 5:30 do 15:30 ure.

Iskanje