Jesenski utrinki

Tako kot vsako leto nas je tudi letošnja jesen obdala s čudovitimi pisanimi barvami. Jesensko vzdušje pa smo pričarali tudi v našem vrtcu.

Igrali smo se z naravnim materialom, spoznavali jesenske plodove ter ustvarili jesensko senzorično pot. Otroci so na vsako podlago nalepili en naravni material oziroma jesenski plod in ga skupaj poimenovali. Naslednji dan smo podlage nalepili na omarico in jesenska senzorična dogodivščina se lahko prične.

Seveda pa je ni jeseni brez igre z jesenskimi listki. Vsi skupaj smo se prepustili otroški domišljiji in uživali v igri z listjem.

Jesenske plodove smo uporabili tudi za likovno ustvarjanje. Ne boste verjeli, ampak risali smo kar z divjim kostanjem ter z njim ustvarili jesensko sliko, ki sedaj krasi igralnico.

Neža Šubic