V majhni hiši je veliko prijateljev

Iskrica

  • Kdo kliče?
    Vzgojiteljici zazvoni telefon in vpraša otroke: »Kdo kliče?« Deklica odgovori: »Tvoj preljubo ženo.«

Obisk

1314015
Users Today : 6
Users Yesterday : 23
Users Last 7 days : 251
Users Last 30 days : 920
Users This Month : 773
Total Users : 1314015
Your IP Address : 44.220.62.183

Športni vrtičkarji

V torek, 7. 9. 2021, smo se s starejšo skupino odpravili na športni dan v sklopu gibalnega programa Mali sonček. Naš cilj je bilo nogometno igrišče v Njivici. Zelo smo bili veseli, saj smo se na prvi športni dan odpravili kot celotna skupina. Med potjo sva z vzgojiteljico Damijano skrbeli za varnost otrok v prometu. Z otroki smo si ogledovali in se seznanjali s prometnimi znaki, pravili in obnašanjem na cesti. Ponovili smo tudi, kaj naredimo, ko prečkamo cesto. Tik preden smo prispeli na cilj, smo šli tudi mimo Muzeja v Železnikih, ki so ga otroci takoj opazili, saj so ga obiskali že lansko šolsko leto. Ustavili smo se tudi pri Plavžu, ga opazovali in se pogovorili o njegovih znamenitostih – nekaj teh so povedali tudi otroci sami. Takoj, ko smo prispeli, smo imeli malico, ki smo jo prinesli s seboj. Kuharica nam je pripravila odličen sok. Nato smo se igrali s padalom, žogali, brcali žoge v gol, se z žogami podajali, tekli, gugali na gugalnicah, igrali na igralih ter se spuščali po ziplinu. Otroci so bili zelo navdušeni. Veliko smo se presmejali, se pogovarjali, lovili in predvsem zelo zabavali. Za odličen športni dan pa je poskrbelo tudi vreme, saj je celo dopoldne sijalo sonce. Ko se je bližal čas kosila, smo vse žoge in pripomočke, ki smo jih prinesli sabo, pospravili ter se odpravili proti vrtcu. Zares smo se imeli super.

Tinkara Šmid

 


Podatki

Antonov vrtec
Škovine 1
4228 Železniki

Tel.: 04 510 25 00
GSM: 041 63 10 93
antonov.vrtec(at)rkc.si

Vodstvo

Direktor

Tine Skok


Ravnateljica

Nežka Čufar

Odpiralni čas

Od ponedeljka do petka
od 5:30 do 15:30 ure.

Iskanje