V majhni hiši je veliko prijateljev

Iskrica

  • Termomat
    Vzgojiteljica naroči deklici, naj gre k drugi vzgojiteljici po termometer. Deklica pride do nje in reče: »Prosim, če mi daš termomat.«

Obisk

1312047
Users Today : 8
Users Yesterday : 24
Users Last 7 days : 186
Users Last 30 days : 719
Users This Month : 160
Total Users : 1312047
Your IP Address : 3.235.60.197

Naša domovina

Z otroki se v zadnjem obdobju radi potepamo po naši prelepi Sloveniji. Odkrivamo, koliko lepih stvari nam ponuja in kako zelo je razgibana. Otroke je zelo pritegnil velik zemljevid sveta, kjer smo si ogledovali, na katerih celinah živijo določene živali.

Na globusu smo poiskali našo majhno državo in si jo nato na zemljevidu natančno ogledali. Otroci so ugotovili, kakšne oblike je in s skupnimi močmi smo jo prerisali. Sledili so črti, ki predstavlja mejo in seveda kokoški pobarvali kljun, rožo, noge in rep.

Na zemljevidu Slovenije smo odkrili veliko znamenitosti in zato so svoj zemljevid opremili s simboli naše dežele. Najbolj so poznali našo najvišjo goro, človeško ribico, Kranjsko čebelo, morje, kurenta in še mnoge druge.

Označili smo tudi, kje posamezen otrok živi, prav tako pa še reke in ceste. Veliko smo že izvedeli, marsikaj pa še bomo. Vsi pa smo mnenja, da je naša domovina res čudovita.

Damijana Leben

 


Podatki

Antonov vrtec
Škovine 1
4228 Železniki

Tel.: 04 510 25 00
GSM: 041 63 10 93
antonov.vrtec(at)rkc.si

Vodstvo

Direktor

Tine Skok


Ravnateljica

Nežka Čufar

Odpiralni čas

Od ponedeljka do petka
od 5:30 do 15:30 ure.

Iskanje