V majhni hiši je veliko prijateljev

Iskrica

  • Rokavi
    Pred umivanjem vzgojiteljica reče otrokom, naj zavihajo rokave. Deček reče: “Zavihal bom kokave.”

Obisk

1317909
Users Today : 2
Users Yesterday : 29
Users Last 7 days : 219
Users Last 30 days : 971
Users This Month : 556
Total Users : 1317909
Your IP Address : 3.236.116.27

Zgodba v nadaljevanjih 5. del

Kje so vsi otroci?

»Vas zanima, kje so vsi otroci? In kdaj se boste spet skupaj smejali, igrali in ustvarjali?« Vse mu z žalostnimi obrazi prikimamo. Razložil nam je, da so otroci doma v svojih varnih krajih. To pa zaradi koronavirusa, da ne bi zboleli.

Kar naenkrat pa Marjeta prekine škrata: »Ja, kdaj nam boš že povedal, kdaj jih spet vidimo?« In res, škrat nam končno zaupa, kaj se skriva čarobni steklenički, ki jo ima v desni roki. »V tej steklenički se skrivajo čarobne kapljice. S temi kapljicami vam lahko pomagam, da se skupaj z otroki kmalu vrnete v vrtec. Ampak v zameno, da vam pomagam rešiti ta problem, bi želel, da bi še ve rešile mojo težavo. Moj dom je tako dolgočasen, kako lepo bi bilo, če bi mi vaši otroci narisali kakšno risbo. Kako lep dom bi potem imel.« Menile smo, da to za naše otroke ne bo težko, ko pa so taki mojstri pri risanju.

Končno nam le pove, kako rešiti naš problem. Korona škrat bo ponoči, ko vsi spijo, po vseh domovih razpršil te čarobne kapljice, ki bodo po nekem času uničile ta koronavirus. Spet se bomo vsi veselo in mirno vrnili v naš Antonov vrtec.

Škrat nam je pokazal pot iz predora. Utrujene, toda vesele, smo se vrnile domov.

Napisala Špela Rihtaršič

KONEC

 


Podatki

Antonov vrtec
Škovine 1
4228 Železniki

Tel.: 04 510 25 00
GSM: 041 63 10 93
antonov.vrtec(at)rkc.si

Vodstvo

Direktor

Tine Skok


Ravnateljica

Nežka Čufar

Odpiralni čas

Od ponedeljka do petka
od 5:30 do 15:30 ure.

Iskanje