V majhni hiši je veliko prijateljev

Iskrica

  • Kdo kliče?
    Vzgojiteljici zazvoni telefon in vpraša otroke: »Kdo kliče?« Deklica odgovori: »Tvoj preljubo ženo.«

Obisk

1313950
Users Today : 4
Users Yesterday : 31
Users Last 7 days : 234
Users Last 30 days : 909
Users This Month : 708
Total Users : 1313950
Your IP Address : 34.204.169.230

Klekljanje v vrtcu

V četrtek, 31. 1. 2019, smo v našem vrtcu imeli priložnost poslušati, kako se slišijo »kleklni« med izdelovanjem čipke. To je za Železnike še posebej znano. Izmed naših otrok je veliko starih staršev, pa tudi kakšen starš bi se gotovo našel, ki zna klekljati. Tako je k nam na obisk prišla gospa Marija Bogataj. Vnuka Aljaž in Erik sta jo bila še posebej zelo vesela. S seboj je prinesla svoj »punkl« (blazino z košarico) in svoje čipke. Najprej smo se pogovorili, kaj vse potrebuje za klekljanje. Našteli smo vse od »punklna«, »kleklnov«, niti, vzorca, bucik, kvačke…. Od blizu pa smo si ogledali tudi čipke, ki jih je naredila gospa Marija. Ugotovili smo, da so čipke in na sploh klekljanje prava umetnina! Za spomin nam je pustila tudi nekaj svojih čipk, česar smo bili res veseli in se ji še enkrat zahvaljujemo. Hvala!

Naslednji dan smo imel še eno mini razstavo čipk. Reklamo za Klekljarsko šolo ter to, da lahko klekljajo tudi mladi, pa sem otrokom predstavila jaz. Pokazala sem moje čipke od začetka, ko smo klekljali le kitko in najlažji »platen«, pa vse do bolj zahtevnih čipk, kjer potrebuješ že več znanja. Vse to znanje se lahko uporabi tudi kasneje. Pred nekaj leti smo s sestro in sosedo dobile idejo, da bi lahko začele izdelovati klekljan nakit. Tako smo ob druženju naredile še nekaj čudovitega – klekljane uhančke in verižice.

Ema Zupanc

 


Podatki

Antonov vrtec
Škovine 1
4228 Železniki

Tel.: 04 510 25 00
GSM: 041 63 10 93
antonov.vrtec(at)rkc.si

Vodstvo

Direktor

Tine Skok


Ravnateljica

Nežka Čufar

Odpiralni čas

Od ponedeljka do petka
od 5:30 do 15:30 ure.

Iskanje