V majhni hiši je veliko prijateljev

Iskrica

  • Kdo kliče?
    Vzgojiteljici zazvoni telefon in vpraša otroke: »Kdo kliče?« Deklica odgovori: »Tvoj preljubo ženo.«

Obisk

1313950
Users Today : 4
Users Yesterday : 31
Users Last 7 days : 234
Users Last 30 days : 909
Users This Month : 708
Total Users : 1313950
Your IP Address : 34.204.169.230

Lovca v vrtcu

25. januarja sta nas s svojim obiskom zopet razveselila lovca Urban Jemec in Mohor Primožič. Pričakali smo ju s pesmijo “Lisička je prav zvita zver”.

Najprej sta pokazala slike sledov v snegu, otroci pa so ugibali, čigave so. Povedala sta, kako živali v gozdu preživijo zimo, kje najdejo hrano in kako jim lovci lahko pomagajo. Poslušali smo zvok njunih piščalk, ki oponašajo oglašanje različnih živali. Pokazala sta nam različne trofeje in rogovje, otroci pa so si lahko okoli vratu nadeli mehak krznen šal od kune.

Za zaključek smo imeli pravi lovski krst z izpraševanjem lovskih kandidatov in “krstom” s posebno lovsko palico. Kandidati so obred srečno prestali. Palico imamo zdaj v vrtcu za spomin na obisk, prav tako kot nov koledar in pobarvanke – hvala vama!

Otroci v vrtcu postajajo že pravi poznavalci živali in verjemite, da bi s svojim prepoznavanjem ugnali marsikaterega odraslega!

Juliana Veber

 


Podatki

Antonov vrtec
Škovine 1
4228 Železniki

Tel.: 04 510 25 00
GSM: 041 63 10 93
antonov.vrtec(at)rkc.si

Vodstvo

Direktor

Tine Skok


Ravnateljica

Nežka Čufar

Odpiralni čas

Od ponedeljka do petka
od 5:30 do 15:30 ure.

Iskanje