V majhni hiši je veliko prijateljev

Iskrica

  • Rokavi
    Pred umivanjem vzgojiteljica reče otrokom, naj zavihajo rokave. Deček reče: “Zavihal bom kokave.”

Obisk

1317908
Users Today : 1
Users Yesterday : 29
Users Last 7 days : 218
Users Last 30 days : 970
Users This Month : 555
Total Users : 1317908
Your IP Address : 3.236.116.27

Tradicionalni slovenski zajtrk 2018

Tretji petek v novembru, letos je bilo to 16. novembra, smo zopet obeležili dan slovenske hrane. Na ta dan je potekal projekt Tradicionalni slovenski zajtrk, zato smo imeli v vrtcu zajtrk z živili iz lokalnega okolja.

Tokrat so bila živila res zelo domača oz. vrtčevska. Z otroki smo prejšnji dan skupaj pripravili maslo iz domačega senenega mleka oz. iz smetane, ki jo “poberemo” z mleka. Spekli smo tudi pirin kruh, katerega smo naslednje jutro pojedli pri zajtrku. Manjkal ni niti med in jabolka iz Davče. Pri vsem tem je najbolj pomembno, da otroci ozavestijo pomen zdrave, to je doma pridelane in pripravljene hrane.

Za to priložnost smo se vzgojiteljice še posebaj potrudile. Zajtrk je potekal v prijetnem in sproščenem vzdušju za lepo okrašeno in predvsem dobro obloženo mizo. Ta dan je bil zajtrk drugačen tudi zato, ker smo gostili dva gosta: gospoda župnika in gospoda kaplana. Vse to otrokom ostane v lepem spominu.

Pohvaliti moramo tudi našo kuharico, ki se zelo trudi, da nam vsak dan pripravi veliko dobre in zdrave hrane.

Katja Luznar

 


Podatki

Antonov vrtec
Škovine 1
4228 Železniki

Tel.: 04 510 25 00
GSM: 041 63 10 93
antonov.vrtec(at)rkc.si

Vodstvo

Direktor

Tine Skok


Ravnateljica

Nežka Čufar

Odpiralni čas

Od ponedeljka do petka
od 5:30 do 15:30 ure.

Iskanje