V majhni hiši je veliko prijateljev

Iskrica

  • Pretečenec
    Deklica komentira jutranjo malico: »A danes smo pa dobili pretečenec (prepečenec) zraven čaja?«

Obisk

000314
Users Today : 2
Users Yesterday : 3
Users Last 7 days : 48
Users Last 30 days : 199
Users This Month : 59
Total Users : 314
Your IP Address : 44.192.92.49

Groharjeva hiša

Že cel teden smo vsak dan posebej odštevali, kolikokrat gremo še spat do takrat, ko se bomo z avtobusom odpeljali na izlet. Pa smo le pričakali ta petek, 25. 4. 2014. Zjutraj smo nekoliko prej začeli z zajtrkom, ker smo ob 8. 30 uri imeli naročen avtobus. Hitro smo se obuli in oblekli, ter pospravili copate v torbe, saj smo jih kasneje potrebovali. Nismo pa pozabili niti na malico, zato smo s seboj vzeli čaj in piškote. Potem smo se vsi skupaj odpravili na avtobus, kjer smo se udobno namestili, z varnostnim pasom poskrbeli za varnost in uživali v ogledovanju narave med vožnjo do Sorice. Tam nas je pot vodila v Groharjevo hišo, kjer nas je pričakal gospod Gašper, ki nas je zelo lepo sprejel. Preobuli smo se v copate, slekli jakne in trakove ter se posedli v posebno glasbeno sobo. Najprej nam je gospod Gašper pokazal tako veliko vrst bobnov, da jih nismo znali niti prešteti. Poleg tega pa še nekaj drugih inštrumentov, ki smo jih že poznali in veliko čisto novih za nas. Za zaključek pa je prav vsak od nas dobil en inštrument, na katerega je zaigral in tako je nastal pravcati otroški orkester, ki ga je vodil dirigent Gašper s spremljanjem na harmoniko. Čas je čisto prehitro minil in že smo se hiteli obuvati in oblačiti ter malicati, da smo se potem lahko odpeljali nazaj v vrtec na zasluženo kosilo in krepčilen spanec.

Kristina Lotrič

 


Podatki

Antonov vrtec
Škovine 1
4228 Železniki

Tel.: 04 510 25 00
GSM: 041 63 10 93
antonov.vrtec(at)rkc.si

Vodstvo

Direktor

Tine Skok


Ravnateljica

Nežka Čufar

Odpiralni čas

Od ponedeljka do petka
od 5:30 do 15:30 ure.

Iskanje