• Pretečenec
    Deklica komentira jutranjo malico: »A danes smo pa dobili pretečenec (prepečenec) zraven čaja?«

Your IP Address : 44.192.92.49

Klekljarska šola na obisku

V sklopu spoznavanja ljudskega izročila smo vzgojiteljice želele otrokom približati tudi klekljanje. Ponavadi povabimo v vrtec starejše klekljarice, tokrat pa so nas v času zimskih počitnic razveselile sestre vrtičkarjev, ki obiskujejo klekljarsko šolo v Železnikih. Prišle so z učiteljico Ireno Benedičič in nam pokazale svoje izdelke in priznanja ter pred nami klekljale. Seveda smo spoznavali njihove pripomočke, vzorce, iskali kaj spada skupaj ter se čudili njihovi spretnosti, vztrajnosti. Hvaležni smo jim za njihov obisk in upamo, da se jim bo čez nekaj let pridružilo še nekaj otrok, ki sedaj še hodijo v vrtec.