Kostanjevi dnevi

Vse skupine Antonovega vrtca smo se v ponedeljek lotili nabiranja kostanja okoli vrtca. Otroci so ga nabirali v košare ali kanglice, ga presuvali v samokolnice ter ga prevažali v večje gajbice. Spretnejši so se lotili celo kostanjevih ježic in marsikateremu otroku je uspelo kostanj zbezati na plano. Nabirali smo navadni gozdni kostanj in divji kostanj, katerega smo kasneje tudi razvrstili.

Nabrali smo res lepo količino kostanja, zato smo izkoristili ugodno vreme in v torek pripravili kostanjev piknik. Kuharica Nataša nam je spekla kostanj in omamne dišave so se širile po vrtčevskem dvorišču.

S širokimi nasmehi na obrazih smo začeli uživati hrustljave in tople kostanje.

Ta čudovit piknik je bil odlična priložnost, da smo se se vsi  v vrtcu povezali in uživali v okusnih darovih narave ter veselih skupnih trenutkih.

Damijana Leben