V majhni hiši je veliko prijateljev

Iskrica

  • Matematični liki
    Z otroki se pri gibalni igri razvrstimo v skupine: skupina krogov, skupina trikotnikov in skupina kvadratov. Na koncu igre skupina kvadratov komentira rezultat igre: Zmagali smo »KRAVATNIKI.«

Obisk

1318733
Users Today : 28
Users Yesterday : 25
Users Last 7 days : 180
Users Last 30 days : 802
Users This Month : 461
Total Users : 1318733
Your IP Address : 3.226.72.194

Na kmetiji Pr Jemcu

Po zajtrku nas je na parkirišču pred cerkvijo čakal avtobus. Vstopili smo vanj, se pripeli in štartali proti naši lokaciji. Pot do Davče ni bila tako kratka, kot smo nekateri vajeni, vendar smo polni pričakovanj hitro pozabili na to. Ko smo prispeli v Davčo, nas je tam že čakala družina Jemec. Najprej so nam predstavili vse živali, ki jih imajo na kmetiji. Videli smo, kako krave same pijejo vodo in kako se popraskajo, ko jih kje srbi. Najpogumnejši smo še pobožali telička. Malo stran smo zaslišali velike svinje, ki so bile glasne in lačne. Zraven pa smo videli lepega konja. Tudi polno kokošk je bilo, ki imajo čudovite pevce – peteline. Ko smo se odpravljali iz štale, smo srečali še mačko, ki je ujela majhno miško. Hitro jo je skrila, da ji je ne bi vzeli. Nato smo se odpravili na malo daljši sprehod z upanjem, da bi videli kakšnega jelena. Ko smo se nahodili, nas je čakalo polno dišečih, domačih, ravnokar ocvrtih flancatov in topel slasten čaj. S polnimi želodčki smo še enkrat šli pogledat jelene. Tokrat nam je uspelo, da so jih privabili s hrano. Prišla sta samo jelen in košuta. Ampak za nas je bilo to nekaj najboljšega v tistem dnevu. Še nekaj časa po obisku smo se pogovarjali o jelenu, ki je imel tako velike roge. Družina Jemec nam je omogočila, da smo spoznali toliko različnih živali, se veliko novega naučili, se posladkali ter doživeli prijetno izkušnjo.

Hvala, iskrena hvala celi družini Jemec za takšen sprejem in predstavitev kmetije.

Špela Rihtaršič


Podatki

Antonov vrtec
Škovine 1
4228 Železniki

Tel.: 04 510 25 00
GSM: 041 63 10 93
antonov.vrtec(at)rkc.si

Vodstvo

Direktor

Tine Skok


Ravnateljica

Nežka Čufar

Odpiralni čas

Od ponedeljka do petka
od 5:30 do 15:30 ure.

Iskanje