• Matematični liki
    Z otroki se pri gibalni igri razvrstimo v skupine: skupina krogov, skupina trikotnikov in skupina kvadratov. Na koncu igre skupina kvadratov komentira rezultat igre: Zmagali smo »KRAVATNIKI.«

Your IP Address : 3.226.72.194

Maškare 2020

Če ste na pustni torek šli kaj mimo našega vrtca, ste zagotovo slišali veselo glasbo in otroški smeh, morda pa ste celo zavohali vonj sveže pečenih flancatov. Če bi nas prišli še gledat, bi videli cel kup veselih pustnih šem. Navadna oblačila smo ta dan pustili v garderobah, mi pa smo se preoblekli v najrazličnejše maske. Vzgojiteljice smo svoje haljice zamenjale za kokošjo opremo in pridno skrbele za svoje »piščančke«. Otroci pa so se našemili v najrazličnejše ljudi in živali: princeske, policiste, viteze, spidermane, indijance, čebele, pikapolonice, metulje, zajčke, ptice … Vsi smo prav živahno rajali in se zabavali, kuharica Nataša pa je poskrbela, da smo se »podprli« s svežimi flancati.

Stare šege sicer pravijo, da pustne šeme odganjajo zimo. Ker letos zime skoraj ni bilo, sem prepričana, da si je marsikatera maškara iz našega vrtca zaželela ravno obratnega: da bi letos pust prinesel še nekaj snega. Pustimo se presenetiti.

Urška Pogačnik