V majhni hiši je veliko prijateljev

Iskrica

  • Pretečenec
    Deklica komentira jutranjo malico: »A danes smo pa dobili pretečenec (prepečenec) zraven čaja?«

Obisk

000315
Users Today : 3
Users Yesterday : 3
Users Last 7 days : 49
Users Last 30 days : 200
Users This Month : 60
Total Users : 315
Your IP Address : 44.200.82.149

Violinistka Katja

V sredo, 27. 2. 2019, nas je v vrtcu obiskala violinistka Katja Luznar iz Selc. Da se ne boste čudili, ne to ni vzgojiteljica, temveč je Evina in Tjašina teta.

Predstavila nam je violino, ki spada v skupino godal. Izvedeli smo, da se v violini skrivajo kar tri živali. Uganete katere? Naj vam malce pomagam. Na koncu vratu je polž, na trupu kobilica, na loku pa žaba. Še pred začetkom igranja smo morali poskrbeti, da je vse teklo kot namazano in to dobesedno. Pripraviti – namazati smo morali lok s posebno smolo, ki ji rečemo kolofonija. To nam je šlo zelo dobro od rok. Katja nam je postavila nekaj glasbenih ugank, ki smo jih hitro uganili. Skupaj smo zapeli otroške pesmice, ki jih že poznamo. Tudi mi smo ji pripravili glasbeno nalogo. Zaigrati je morala melodijo po notnem zapisu. Nalogo je uspešno opravila in nam kasneje dovolila, da smo se tudi sami preizkusili v igranju na violino, sicer pod budnim očesom lastnice.

Katji se lepo zahvaljujemo za obisk.

Katja Luznar

 


Podatki

Antonov vrtec
Škovine 1
4228 Železniki

Tel.: 04 510 25 00
GSM: 041 63 10 93
antonov.vrtec(at)rkc.si

Vodstvo

Direktor

Tine Skok


Ravnateljica

Nežka Čufar

Odpiralni čas

Od ponedeljka do petka
od 5:30 do 15:30 ure.

Iskanje