V majhni hiši je veliko prijateljev

Iskrica

  • Rokavi
    Pred umivanjem vzgojiteljica reče otrokom, naj zavihajo rokave. Deček reče: “Zavihal bom kokave.”

Obisk

1317908
Users Today : 1
Users Yesterday : 29
Users Last 7 days : 218
Users Last 30 days : 970
Users This Month : 555
Total Users : 1317908
Your IP Address : 3.236.116.27

Z Jožico Zupanc oblikujemo medene Miklavže

Še preden se je december začel, je pogovor otrok tekel okoli sv. Miklavža. Otroci njegov obisk res z veseljem pričakujejo. Da pa smo njegov obisk lažje počakali, smo v vrtec povabili gospo Jožico Zupanc, ki za domače rada speče Dražgoški kruhek. Iz medenega testa pa tokrat nismo oblikovali srca, ampak Miklavža. Gospa Jožica nam je razložila, kako se zamesi medeno testo (kaj vse potrebujemo), nato pa nam je potek izdelave Miklavža tudi pokazala. Najprej je sledila oblika, nato pa vse od kape, rok, palice itd. Otroci so potem z veseljem začeli tudi sami z valjanjem in oblikovanjem ter izdelali čudovite Miklavže. Te nam je naša kuharica spekla in prav praznično je dišalo po vrtcu. Ob odhodu domov pa je vsak otrok enega odnesel s seboj. Tako smo na lep način čakali na obisk sv. Miklavža. Gospe Jožici pa se zahvaljujemo za lepo »medeno« dopoldne. J

Ema Zupanc

 


Podatki

Antonov vrtec
Škovine 1
4228 Železniki

Tel.: 04 510 25 00
GSM: 041 63 10 93
antonov.vrtec(at)rkc.si

Vodstvo

Direktor

Tine Skok


Ravnateljica

Nežka Čufar

Odpiralni čas

Od ponedeljka do petka
od 5:30 do 15:30 ure.

Iskanje