V majhni hiši je veliko prijateljev

Iskrica

  • Termomat
    Vzgojiteljica naroči deklici, naj gre k drugi vzgojiteljici po termometer. Deklica pride do nje in reče: »Prosim, če mi daš termomat.«

Obisk

1310576
Users Today : 23
Users Yesterday : 31
Users Last 7 days : 239
Users Last 30 days : 824
Users This Month : 105
Total Users : 1310576
Your IP Address : 34.239.148.127

Zdravstvena vzgoja

V letošnjem šolskem letu nas je v Antonovem vrtcu obiskala gospa Mojca Žargi iz Zdravstvenega doma Škofja Loka. Prišla je z namenom, da nas poduči o zdravem načinu življenja. S posebno lučko nam je pokazala, koliko bakterij je na naših neumitih rokah, potem pa smo si ogledali posnetek, kako lahko ob zgodbici pravilno umijemo roke. To smo preizkusili tudi v praksi in kasneje z lučko še enkrat preverili, kako nam je šlo. Ugotovili smo, da so bile po natančnem umivanju naše roke bistveno bolj čiste. Pogovarjali smo se tudi o zdravi prehrani in o tem, kako je spanje pomembno za naše zdravje in rast, saj ravno med spanjem rastemo. Za konec pa smo ugotovili, da je za zdravje pomembno tudi veliko gibanja in zato nam je gospa pokazala nekaj gibalnih vaj, ki smo jih z veseljem vsi tudi ponovili za njo. Zahvalili smo se ji za obisk in zelo veseli bomo ponovnega v naslednjem šolskem letu.

Kristina Zupanc

 


Podatki

Antonov vrtec
Škovine 1
4228 Železniki

Tel.: 04 510 25 00
GSM: 041 63 10 93
antonov.vrtec(at)rkc.si

Vodstvo

Direktor

Tine Skok


Ravnateljica

Nežka Čufar

Odpiralni čas

Od ponedeljka do petka
od 5:30 do 15:30 ure.

Iskanje