V majhni hiši je veliko prijateljev

Iskrica

  • Matematični liki
    Z otroki se pri gibalni igri razvrstimo v skupine: skupina krogov, skupina trikotnikov in skupina kvadratov. Na koncu igre skupina kvadratov komentira rezultat igre: Zmagali smo »KRAVATNIKI.«

Obisk

1318733
Users Today : 28
Users Yesterday : 25
Users Last 7 days : 180
Users Last 30 days : 802
Users This Month : 461
Total Users : 1318733
Your IP Address : 3.226.72.194

Živi kotiček v vrtcu

V Antonovem vrtcu vzgojiteljice želimo otrokom omogočiti čimbolj pristen stik z naravo. V ta namen smo pred kratkim v igralnico prinesle živo bitje v terariju. Otroci sprva niso vedeli, kaj je notri, zato so z zanimanjem čakali, kaj se bo zgodilo. Najprej smo se pogovorili, kako se moramo obnašati, če v igralnico prinesemo živo bitje. Ali lahko kričimo in zakaj ne. Ob pogledu na močerada je marsikateremu otroku zastal dih. Ko so videli in izvedeli, da močerad ni strupeno bitje za človeka, temveč samo za manjše živali, ki jih pleni, so pozabili na predsodke. Nekateri so ga celo prijeli v roko in pobožali. Pogledali smo si, kakšne barve je, prešteli smo noge in prste ter opazovali, kako se premika.

Katja Luznar

 


Podatki

Antonov vrtec
Škovine 1
4228 Železniki

Tel.: 04 510 25 00
GSM: 041 63 10 93
antonov.vrtec(at)rkc.si

Vodstvo

Direktor

Tine Skok


Ravnateljica

Nežka Čufar

Odpiralni čas

Od ponedeljka do petka
od 5:30 do 15:30 ure.

Iskanje