V majhni hiši je veliko prijateljev

Iskrica

  • Pretečenec
    Deklica komentira jutranjo malico: »A danes smo pa dobili pretečenec (prepečenec) zraven čaja?«

Obisk

000315
Users Today : 3
Users Yesterday : 3
Users Last 7 days : 49
Users Last 30 days : 200
Users This Month : 60
Total Users : 315
Your IP Address : 44.200.82.149

Ogled razstave ikon

V našem vrtcu imamo razstavljenih veliko podarjenih umetniških del in otroke večkrat peljemo na ogled kakšne razstave. Tokrat je bila priložnost čisto blizu vrtca, kajti v Benedkovi hiši razstavlja svoje ikone gospa Albina Nastran. Motiv Marije z Jezusom je otrokom poznan in priljubljen, saj se tudi oni radi pocrkljajo v maminem naročju. Ob ogledu razstave jih je posebej privlačila zlata barva. Bili so pozorni na detajle, saj so opazili, da je Marija oblečena v različna oblačila, da ima na nekaterih upodobitvah krono, nekje zvezde na glavo, da je Jezus različno velik, ker nekje že sedi oziroma stoji. Triletna deklica je vprašala, če ima Marija očala, ker so bile na eni ikoni oči in obrvi bolj poudarjene. Otroci kar srkajo vase vse, kar jih obdaja in prav je, da jim omogočimo tudi takšna umetniška doživetja.

Nežka Čufar

 


Podatki

Antonov vrtec
Škovine 1
4228 Železniki

Tel.: 04 510 25 00
GSM: 041 63 10 93
antonov.vrtec(at)rkc.si

Vodstvo

Direktor

Tine Skok


Ravnateljica

Nežka Čufar

Odpiralni čas

Od ponedeljka do petka
od 5:30 do 15:30 ure.

Iskanje