V majhni hiši je veliko prijateljev

Iskrica

  • Rokavi
    Pred umivanjem vzgojiteljica reče otrokom, naj zavihajo rokave. Deček reče: “Zavihal bom kokave.”

Obisk

1317908
Users Today : 1
Users Yesterday : 29
Users Last 7 days : 218
Users Last 30 days : 970
Users This Month : 555
Total Users : 1317908
Your IP Address : 3.236.116.27

Rokodelska delavnica

V torek, 12. 11. 2013, je v vrtec prišel Jože Tavčar. Gospod Jože je doktor strojništva in izredni profesor na Fakulteti za strojništvo v Ljubljani, vendar je tokrat v vrtec prišel z namenom, da nam predstavi rokodelstvo. V prostem času se namreč ukvarja z izdelovanjem lesnih izdelkov. Otrokom je na zanimiv način predstavil različne vrste lesa, ki jih uporablja pri svojem delu. Pokazal nam je tudi orodja, s katerimi oblikuje les. V vrtec je prinesel žage, pile, brusilni papir, vrtalnik, mizarske spone … in predvsem veliko lesa. Da pa je bilo vse bolj zanimivo, je s seboj prinesel tudi manjši »ponk«, na katerem se lahko oblikuje les. Za otroke pa je pripravil tudi prav posebno rokodelsko delavnico. Prinesel nam je material za izdelavo mlinčkov, ki jih poganja voda. Najprej nam je pokazal, kako se lahko izdela mlinček, nato pa smo se v rokodelskih spretnostih preizkusili kar sami. Priznati moram, da imamo sedaj v vrtcu že veliko mlinčkov in predvsem ponosnih lastnikov, ki čakajo, da jih preizkusijo.

Gospodu Jožetu se še enkrat iskreno zahvaljujemo za obisk, ki bo otrokom ostal v zelo lepem spominu.

Katja Vlašič

 


Podatki

Antonov vrtec
Škovine 1
4228 Železniki

Tel.: 04 510 25 00
GSM: 041 63 10 93
antonov.vrtec(at)rkc.si

Vodstvo

Direktor

Tine Skok


Ravnateljica

Nežka Čufar

Odpiralni čas

Od ponedeljka do petka
od 5:30 do 15:30 ure.

Iskanje